Doe de olijfolie en sjalotten in een grote koekenpan en verwarm tot de sjalotten glazig zijn.
Voeg de knoflook, de kruiden en champignons toe en bak 5 minuten op een hoog vuur. Voeg de sojasaus en kastanjes toe, zet het vuur lager en laat nog 5 minuten zachtjes koken.
Haal van het vuur en laat afkoelen.
Verwarm de cognac in een steelpan, doe de afzuigkap uit (om steekvlammen te voorkomen) en flambeer. Hou een deksel bij de hand om het vuur te doven als dat nodig is. Als het vuur uit is laat je het afkoelen en zet apart.
Smelt de boter op een laag vuur in een steelpan, pas op dat het niet gaat verbranden.
Doe het champignon en kastanje mengsel in een blender of keukenmachine. Voeg daar de cognac, gesmolten boter, walnoten, linzen, miso, slagroom, shitakepoeder en suiker aan toe. Draai tot een glad mengsel. Breng op smaak met nootmuskaat, zout en peper.
Schep het mengsel in kleine glazen potjes tot een ½ cm van de rand. Laat in de koelkast opstijven.
Smelt genoeg boter in een steelpan op laag vuur. Laat een beetje afkoelen, maar het moet nog wel vloeibaar zijn. Haal de potjes met de paté uit de koelkast en schenk de gesmolten boter erover heen zodat alles i