Ga terug
–+ servings
Recept afdrukken
No ratings yet

Tiramisu met alleen eigeel

Gang: Nagerecht
Keuken: Italiaans
Categorie: Taart
Servings: 6 personen

Equipment

  • Ovenschaal (rechthoekig en liefst net zo breed als de lange vingers)

Ingrediënten

  • 3 eidooiers ongeveer 60 gram
  • 45 gram kristalsuiker
  • 250 gram mascarpone op kamertemperatuur
  • 20 lange vingers 1 pak
  • 150 ml koffie
  • 50 ml marsala
  • cacaopoeder om te bestrooien

Instructies

  • Klop de eidooiers met de suiker 5 minuten tot een luchtig romig mengsel. De kleur zal van geel naar wit veranderen. Doe de mascarpone bij het eidooier mengsel en klop het op totdat alles goed gemengd is.
  • Meng de koffie met de marsala in een bak of kom die groot genoeg is voor een lange vinger. Doop de lange vingers een voor een in het koffiemengsel. Doop ze niet langer dan een paar seconden in het mengsel anders vallen ze uit elkaar en worden ze te slap.
  • Leg de lange vingers met de suikerkant naar onderen in de ovenschaal. Het mooiste is als de schaal net zo breed is als de lange vingers.
  • Verdeel de helft van het mascarpone en eidooier mengsel er overheen. Leg hier de tweede laag lange vingers overheen, met de suikerlaag naar boven. Schep de andere helft van de het mengsel eroverheen. Je kan de bovenste laag netjes gladstrijken als je dat wilt.
  • Bedek met plasticfolie en laat het minimaal 4 uur, maar bij voorkeur de hele nacht opstijven in de koelkast. Voor het opdienen bestrooi je de bovenkant met cacaopoeder.

Notities

Dit gerecht bevat rauwe eieren en is niet geschikt voor kinderen en zwangeren. Gebruik zo vers mogelijke eieren of gebruik gepasteuriseerd eigeel.