Verwarm de oven voor op 180 ºC (boven- en onderwarmte).
Meng alle droge ingrediënten in een grote mengkom. Doe hiervan een paar scheppen in de Magimix met de koude boter en pulse totdat de boter door de droogmix is gemengd. Je wil dat de boter in kleine stukjes door het meel zit, niet volledig opgenomen.
Doe dit terug in de mengkom en meng met de melk en karnemelk tot een deeg. Niet kneden!! Eerst gewoon roeren totdat roeren geen zin meer heeft en dan het deeg verder bij elkaar ‘duwen’. Je wil niet dat gluten hun werk gaan doen, dus je wil echt niet kneden. Bij elkaar brengen, meer is het niet.
Zeker omdat je wss toch een keer of 2/3 het deeg weer opnieuw bij elkaar brengt om restjes op te maken, ben je het deeg al genoeg aan het ‘vervelen’. Zodra het teveel kneden wordt, gaan je scones minder goed rijzen en krimpen ze wat in.
Dan uitrollen met een deegroller tot een plak van ongeveer 3 cm dik en scones uitsteken. Verdeel over bakplaten (liefst iets tegen elkaar aan voor extra hoogte) en kwast de bovenkant met losgeklopt ei.
Bak in ongeveer 12–15 minuten goudbruin.