Bestellen Kan Altijd Nog

Inspiratie voor de doordeweekse maaltijd

In Bestellen Kan Altijd Nog gaat het helemaal om inspiratie voor de doordeweekse maaltijd. Elke week verschijnt er op zondag een nieuwe aflevering met inspiratie voor een weekmenu en bespreken we een recept dat wat uitgebreider.

Bestellen kan Altijd Nog

Het weekmenu

Week 11 / Japanse curry / Linzen

Wat eten we deze week? Pindasoep, Vega Hachee en een Japanse Curry.
We hebben weer een paar verrassend lekkere recepten voor jullie. Pindasoep is al een klassieker, maar de Japanse curry kan dat zeker worden. En feestelijk het weekend in met Sint Jacobsschelpen. Lekkerrrrrrrrrr

Het menu van deze week

Kikkerwertenplaat met groenten en knoflooksaus
Pindasoep
Japanse curry met varkensvlees
Vegan aubergine hachee met knolselderij puree
Sint Jacobsschelpen met puy linzen met verse kruiden

Week 10 / Tishreeb / De Dikke van Dam

Wat eten we deze week? Pasta van een sterrenchef en Iraakse taco’s.
Jesse Burkunk neemt je deze week mee naar Oekraïne, Bagdad en Sluis. Het is een creatief menu, creatief in a good way zeg maar. Maar de uitsmijter is natuurlijk we de Tishreeb van de Iraakse Nigella onze eigen Sara Shawkat. Met Taco’s nota bene. 

Het menu van deze week

Sergio Hermans Linguine met venkel en chorizoworstjes
Gestoofde kruidige savooiekool
Oekraïense borsjtsj (rode bietensoep)
Knolselderij Steak met blauwe kaas (en ovenfriet)
Sara Shawkat’s Tishreeb!

Jesse had het over de De Dikke van Dam

Week 9 / Zuurkoolschotel / Gebakken rijst

Deze week legt Jonas eindelijk uit hoe je zuurkool en perfecte gebakken rijst maakt.
Zuurkoolschotel van zelfgemaakte zuurkool, Jonas doet het gewoon. Maar je kan ook gewoon een zakje kopen hoor. Gebakken rijst kan je niet uit een zakje halen, maar wel makkelijk zelf maken. Als je je aan Jonas’ gouden tips houdt. De Fettucine met walnootpesto tenslotte is een winterse variant op de pasta pesto. Zo kom je de week wel door!

Het menu van deze week

Zuurkoolschotel
Cordon bleu gehaktballen in een mosterdsausje
Chinese gebakken rijst
Fettuccine met walnoot-saliepesto
Bonenschotel met ei en verse kruiden

Week 8 / Witlof ham en kaas / Margarita

Samenvatting 1 zin (voor Apple Podcasts overzicht)

Witlof met ham en kaas, spek met witte bonen. Zegt iemand winter? Meestal doen we maar een keer vlees, maar deze week mogen we een keertje extra. Want al die wintergroenten doen het zo goed met spek en ham…mmmm. We breken de week met vegetarische taco’s en leggen je meteen even uit hoe je een margarita maakt. Heb je iets om naartoe te leven.

Het menu van deze week

Spek en witte bonen van Gartine
Witlof met ham en kaas
Portobello Tacos
Snelle erwtensoep met knolselderij en masala
Zeewolf met kurkuma

Kookboeken

An An Vietnamese Familierecepten